Заходи які вживаються в ТГ

Фото без описуСтаючи в сім’ях жертвами насильства, діти нерідко покидають сім’ї, опиняються на вулиці, де можуть стати об’єктами купівлі-продажу. В Україні встановилась досить небезпечна ситуація, пов’язана з поширенням торгівлі людьми, зокрема дітьми. Торгівля дітьми – це складна комплексна проблема, яка, без сумніву, має негативний вплив на неповнолітніх. Потрапивши в ці тенета, дитина стикається з погрозами фізичного, психічного, сексуального насильства, побиттям, зґвалтуванням, а також розбещенням, втягненням у злочинну діяльність, спонуканням до заняття проституцією, залученням до праці на виробництві зі шкідливими умовами, вилученням органів для трансплантації, використанням у жебрацтві тощо. Іноді жорстоке поводження до дітей може виявлятись в фактах продажу дитини самими батьками або іншими членами сім’ї.

З метою недопущення фізичФото без описуного, психологічного, сексуального і економічного насильства над дітьми в Шабівської громаді проводяться  профілактична робота із  сім’ями опікунів/піклувальників, прийомних родинах, дитячих будинків сімейного типу.  Також ведеться робота із сім’ями які опинилися у складних життєвих обставинах. Родини отримують буклети, листівки відповідної тематики.

В закладах освіти розповсюджується  соціальна реклама щодо запобігання насильству в сім’ї. Перегляд відеороликів «Скажемо насильству Ні!», Проведення акції «16 днів проти насильства»

• Розробляються та розповсюджуються інформаційні матеріали з питань рівних прав  та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми
  • Проводяться з учнями бесіди на тему:

1. «Що робити, коли тебе ображають дорослі»;

2. «Насильство в сім’ї та як його уникнути».