Про громаду

Шабівська об’єднана територіальна громада була утворена в порядку, який визначено Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у листопаді 2017 року внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад:

• Шабівської  сільської ради, яка об’єднувала жителів села Біленьке, селища Прибережне та села Шабо.
  • Бритівської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Бритівка, села Вигон, села Польове, села Черкеси
  • Салганської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Абрикосове, села Привітне та села Салгани
  • Софіївської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Софіївка

Станом на 01 січня 2018 року  в Шабівській об’єднаній територіальній громаді  зареєстровано місце проживання 14863 громадян.

На території об’єднаної громади  станом на 01.12.2017 року функціонували бюджетні заклади:

• загальноосвітні навчальні заклади- 7 (І-ІІІ  ступеня -3; І-ІІ ступеня - 4).

Внаслідок проведеної у 2018 році оптимізації закладів освіти громади функціонують 2 опорних закладів освіти ( в с. Бритівка та в с. Шабо), 5 філій опорних закладів, в т.ч. 1 (одна) з дошкільним підрозділом та 1 заклад загальної середньої освіти І -ІІІ ступенів.

• дошкільні навчальні заклади - 8.
  • амбулаторії - 2
  • ФАП - 8
  • станція швидкої допомоги – 1
  • музична школа – 1
  • закладів культури (будинки культури, сільські клуби) – 9
  • місцева пожежна охорона - 1.

Задоволення потреб населення громади у житлово-комунальних послугах на момент об'єднання  функціонували 3 (три) комунальні підприємства: Виробниче управління житлово-комунального господарства, Комунальне підприємство «БРИТІВКА» та Комунальне підприємство «САЛГАНИ».

Внаслідок проведеної оптимізації Комунальне підприємство «БРИТІВКА» та Комунальне підприємство «САЛГАНИ» у 2019 році приєднано до Виробничого управління житлово-комунального господарства.

Адміністративним центром громади визначено с. Шабо.

Адреса знаходження апарату та виконавчого комітету  Шабівської сільської ради: вул. Центральна, 63,с. Шабо Білгород-Дністровського району.

Стратегію розвитку об'єднаної теритоіальної громади на 2019-2030 роки затверджено рішенням сільської ради  1849-VІІ  від  30.06.2019.

№ засобу телефонного зв’язку 04849 40-471.