Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Історична довідка

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ШАБІВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

БІЛГОРОД - ДНІСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Поселення під іменем „Шова” вперше з’явилося на картах в 1788 році в картографічному джерелі на карті Валахії, Молдавії і Бессарабії. З енциклопедичних даних село Шабо знаходиться на правому березі Дністровського лиману.

В першому десятиріччі Х1Х століття в Шабе (тоді так називалося село) мешкало всього 28 чоловік. Начебто село ось - ось мало щезнути як населений пункт, але після Бухарестського мирного договору, якій  припинив російсько - турецьку війну, вся Бессарабія після відходу турок стала активно заселятися. Новосели приїжджали з сусідніх губерній та з Акерману. З’явилося нове українське село. В 1820 році в Шабе вже  мешкало 275 чоловік.  Цей рік став поворотним в його історії. Саме тоді в Аккермані з далекої Швейцарії приїхав ботанік і педагог Луї – Венсенн Тардан. Його прийняв і обласкав  господар Бессарабії генерал І.Н.Інзов. Він наказав виділити для зимовки Тардану і його супутнику квартиру в Акермані і гаряче підтримав ідею швейцарця про створення в селі Шабо виноградарсько – виноробну колонію. Саме тоді з Тарданом  познайомився молодий Пушкін. В грудні 1821 року Пушкін, якій залишився на декілька днів в Акермані,  побував в селі Шабо у швейцарця та довго бесідували разом.

Колоністи за декілька років перетворили Шабо в селище міського типу з підпорядкуванням Аккерманському  магістрату, почали розводити нові сорти винограду, з якого виготували високоякісні вина, яки завоювали швидко ринок Європи. Великі улови риби, достаток вина і винограду зробило мешканців Шабо такими заможними, що слава про Шабо понеслася  по всій  країні. Тут в 1791 році працював у господаря О.М.Горький, тут  лікувалася виноградом в 1894 році велика українська поетеса Леся Українка. Село росло та розвивалося. Вже в наші дні було прийняте рішення модернізувати Шабо. Почалося будівництво багатоповерхових  будинків з усіма вигодами, в яки на думку автору проекту, повинні були переселитися мешканці села. Але цього не сталося.  Пригодилося і то, що вже збудували:  в адміністративному корпусі на центральній площі села Шабо розмістилися – сільська рада, контора рибоколгоспу, відділення поштового зв’язку, АТС, радіовузол. В цей час же побудовані будівлі школи № 1  та Шабівської дільничної лікарні. 

Рішенням Шабівської сільської ради № 10/ХХУ –ХХШ від 04.12.2001 року затверджений герб села Шабо, який встановлений на фасаді  будівлі сільської ради.

Шабівська об’єднана територіальна громада була утворена в порядку, який визначено Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у листопаді 2017 року внаслідок об'єднання чотирьох сільських рад:

  • Шабівської  сільської ради, яка об’єднувала жителів села Біленьке, селища Прибережне та села Шабо. 
  • Бритівської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Бритівка, села Вигон, села Польове, села Черкеси
  • Салганської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Абрикосове, села Привітне та села Салгани
  • Софіївської сільської ради, яка об’єднувала жителів села Софіївка

Адміністративним центром громади визначено с. Шабо.

Першим головою Шабівської об’єднаної громади обрано Древаля Василя Васильовича.

Адреса знаходження апарату та виконавчого комітету  Шабівської сільської ради: вул. Центральна, 63,с. Шабо Білгород-Дністровського району.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь