Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА - ЗЛІСНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР'ЯН!

Дата: 14.04.2025 16:01
Кількість переглядів: 46

Фото без описуВраховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої , як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, не можна залишатися байдужими  до  вирішення цієї проблемиШабівська сільська рада звертає увагу керівників сільськогосподарських підприємств, землекористувачів, жителів громади про необхідність проведення заходів щодо знищення амброзії полинолистої. В першу чергу, необхідно знищувати  бур’ян у себе вдома на вулицях біля дворів. Боротьба з амброзією полинолистою є  одним  з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів  і жителів населених пунктів.

Чим небезпечна амброзія для людини та довкілля 

Пилок цього бур'яну вважається найбільш агресивним алергеном. Симптоми, які може викликати амброзія - задуха, ускладнене дихання, кашель, нежить, сльозливість, висипання на шкірі та інші симптоми алергії. У рідкісних випадках, потрапляючи в організм, пилок амброзії може провокувати нетипові симптоми: головний біль, втрату смаку та нюху, пригніченість або підвищену дратівливість, депресивний стан та погіршення сну.

Амброзія полинолиста надмірно висушує і виснажує ґрунти, витісняє культурні та дикорослі рослини. Це  справжній „зелений агресор”.

Методи боротьби з амброзією

При виконанні робіт із знищення карантинних рослин, необхідно захистити відкриті ділянки шкіри, очі, верхні дихальні шляхи.

Найефективнішим є метод виривання рослини з коренем у травні – червні, коли корінь рослини ще слабкий та невеликий, немає алергенного пилку та незліченного насіння.

Найбільш розповсюдженим у зв’язку з доступністю та бюджетністю наразі є метод викошування амброзії. Він є ефективним у період з початку до середині липня, коли суцвіття бур’яну вже утворилися, але ще не розкрилися. Після цього викошування проводять ще два-три рази з проміжком у 3-4 тижня.

Для боротьби з амброзією в населених пунктах також використовують гербіциди. Для знищення бур’яну можна використовувати натрієву й амінну сіль (2-3 кг/га) в суміші з аміачною селітрою (10 кг/га) чи з сульфатом амонію.

Для знищення карантинного бур’яну на великих площах використовують злакові культури, засіваючи їх взиму або в кінці зими та використовуючи їх ранні сходи для пригнічення амброзії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь