Регіональна програма з підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2021-2025 роки
По Програмі «Власний дім» (зі змінами) суми кредитів складають:
У першій частині Програми сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника та становить:
- 600,0 тисяч гривень на спорудження нового житлового будинку з надвірними підсобними приміщеннями;
- до 350,0 тисяч гривень у разі добудови незавершеного будівництвом житла та для реконструкції житлового будинку, капітального ремонту, в тому числі здійснення енергоефективних заходів та термомодернізації житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла та надвірних підсобних приміщень;
- до 500,0 тисяч гривень для придбання готового або незавершеного будівництвом житла з надвірними підсобними приміщеннями;
- до 150,0 тисяч гривень у разі спорудження інженерних мереж з підключенням їх до існуючих комунікацій;
Сума кредиту може змінюватися відповідно до змін вартості будівництва, що виникли за період будівництва, але не перевищувати граничну суму кредиту, у зв'язку з чим вносяться зміни до кредитного договору шляхом укладення додаткових договорів.
Площа житлового будинку як об’єкта кредитування у сільській місцевості не може перевищувати 120 кв. метрів житлової площі.
У другій частині Програми:
- до 750,00 тисяч гривень - на капітальний ремонт житлових приміщень, енергогенерацію. придбання основних засобів (автомобільного транспорту, вантажних автомобілів, тощо), здійснення енергоефективних заходів та термомодернізації житлових приміщень та нежитлових приміщень, будинків, придбання сільськогосподарської техніки, міні-цехів. обладнання для розвитку малого сільського підприємництва, обладнання, приміщень для технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, тощо, житлових. нежитлових приміщень. для впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів (у тому числі утеплення фасаду, даху будинку, квартири, житлових, нежитлових приміщень, встановлення та ремонту даху, заміни дверей, вікон тощо); для розвитку сфери послуг туризму (у тому числі сільського, зеленого тощо); для розвитку тваринництва, птахівництва, бджільництва, рослинництва, рибного, особистого селянського господарства тощо; фермерським господарствам для будівництва інженерних мереж (газопостачання, водопостачання, водовідведення. електрозабезпечення. опалення, встановлення твердопаливних котлів тощо) з підключенням їх до існуючих комунікацій і за їх межами (індивідуально);
- до 150,0 тисяч гривень на навчання, перепрофілювання.
Сума кредиту може змінюватися відповідно до змін вартості об'єкта кредитування, але не перевищувати граничну суму кредиту, що виникли за період будівництва, у зв'язку з чим вносяться зміни до кредитного договору шляхом укладення додаткових договорів.
Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають в Одеській області (або за умови переселення для постійного проживання): військовослужбовці, учасники бойових лій. учасники проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасники проведення операції Об'єднаних сил (ООС). внутрішньо переміщені особи, житло яких знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій. терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації або перебуває на окупованій території, громадяни, які працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, приватні підприємці і громадяни, які мають особисте підсобне господарство, виробляють сільськогосподарську продукцію, працівники галузі охорони здоров'я, агропромислового комплексу, органів місцевого самоврядування, багатодітні сім'ї, молоді спеціалісти, працівники будівельної галузі, галузі освіти, соціальної сфери, молодь, сільські пенсіонери, індивідуальні забудовники, які функціонують в Одеській області, що споруджують об'єкти житлового та нежитлового будівництва, будинки, інженерні мережі, у тому числі громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (або члени їх сімей у разі призов} таких осіб під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період), (далі - індивідуальні забудовники).
Фінансування програми «Власний дім» здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (обласного, районних, сільських, селищних рад. об’єднаних територіальних громад та підприємств розташованих у межах районів).
Громади мають можливість надавати допомогу своїм мешканцям шляхом пільгового кредитування, а Фонд є фінансово-кредитним інструментом для виконання цієї соціальної місії.
Слід зазначити, що важливим фактором Програми є те. що кошти, виділені на пільгове кредитування будуть повернені до бюджетів відповідних рівнів.
Для реалізації надання кредитів мешканцям Вашої ради пропонуємо Вам затвердити власну цільову бюджетну програму «Власний дім» місцевого бюджету та передбачити у 2025 ропі фінансування за цією Програмою па кредитування мешканців Вашої ради для покращення соціально-побутових умов проживання (4113 «Падання інших внутрішніх кредитів») та на виграти працівникам Фонду, які обслуговують надання пільгових довгострокових кредитів (2610 «Субсидії та поточні трансферні підприємствам (установам, організаціям»).
Про порядок оформлення та видачі кредитів більш детальну інформацію можна отримати на сайті комунального підприємства https://fondsts.ocl.gov. та за телефонами (048) 725-21-09; 067-654-23-63 (вайбер) (начальник кредитно-фінансового відділу Матюшенко Тамара Анатоліївна).
Завдяки спільній консолідації зусиль, досвіду та можливостей омріяне житло для мешканців територіальної громади стане дійсністю!