ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

Дата: 18.06.2024 10:44

Фото без описуЧи знайомий вам стан, коли несподівано відчуваєш себе дуже стомленим, з'являється вкрай дивне відчуття, ніби всередині щось зломилося: до всього байдуже, усе дарма? Робота, яка так подобалася, якій віддавався без останку, без якої не уявляв своє життя, тепер не тішить, а дратує, спілкування з дітьми викликає негативні емоції. У голові лише одна думка: скоріше б закінчився робочий день! Удома теж нічого не хочеться, навіть спілкуватися з близькими…

Багато хто, мабуть, перебував у подібному стані. Психологи назвали його синдромом емоційного вигорання

З метою підвищення обізнаності з питань психічного здоров'я на робочому місці та у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Олена ЧУМАК психолог Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області та Неля БІДЮК фахі вець Б-Дністровський РВП ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ України" провели тренінг для працівників Комунального закладу '' Центр культури та дозвілля'' Шабівської громади, центру надання адміністративних послуг с. Салгани та працівників бібліотеки на тему: «Простір твоєї безпеки».

Професійна діяльність – один із чинників, що дозволяє нам почуватися потрібними і корисними. Водночас неувага до психологічного комфорту в процесі роботи може мати негативні наслідки як для фізичного, так і для психічного здоров’я.

Як запобігти вигоранню на роботі?

1. Розділяйте роботу і дозвілля. Не беріть робочі завдання додому і не розв’язуйте особисті проблеми на роботі.

2. Плануйте роботу заздалегідь, навчіться казати «ні» і чітко визначайте пріоритетність виконання завдань.

3. Чітко дотримуйтеся визначених пріоритетів.

4. Піклуйтеся про фізичний стан. Намагайтеся достатньо спати, повноцінно харчуватися і зберігати здоровий рівень фізичної активності.

5. Працюйте над добрими стосунками вдома і будуйте екологічні відносини на роботі, підтримуйте відкриту робочу атмосферу.

6. Визначте власні можливості та план кар’єрного зростання, намагайтеся постійно підтримувати та підвищувати кваліфікацію.

7. Сприймайте свою роботу як вагому. Адже кожна професія є важливою і кожен внесок має значення.

Психологічна безпека в робочому середовищі — невід'ємна складова успішності та ефективності співробітників.