Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Бура гниль - поширена хвороба картоплі!

Дата: 04.03.2024 15:02
Кількість переглядів: 134

Фото без описуОдне з найнебезпечніших захворювань картоплі – бура гниль, збудником якої є бактерія Ralstonia solanacearum. Розвиваючись, вона призводить до різкого зниження польової схожості бульб, їх значного відставання у рості, зменшення кількості стебел у кущі, падіння врожайності, загнивання і загибелі овочів в полі чи при зберіганні. Джерелом інфекції є ґрунт, уражені рослинні рештки і насіннєві бульби. У бульби нового врожаю бактерія проникає через пошкодження на коренях і стеблах, а також через продихи.

Поширенню хвороби на ділянці сприяють комахи та нематоди. Захворювання особливо інтенсивно розвивається в умовах підвищеної вологості ґрунту. Проникнувши в надземні частини рослини, бактерії швидко розмножуються, потрапляють у судини і заповнюють їх бурою слизистою масою.

Перші ознаки ураження на картоплі з’являються у фазу цвітіння, це в’янення частини стебла або однієї сторони листка з втратою тургору, листя набуває палево-зеленого або бронзового відтінку та згодом скручується і відмирає, на уражених пагонах помітні потемніння провідних пучків на зрізі. На початковому етапі захворювання із пошкоджених місць виділяється клейка біла слизиста речовина. Під час зберігання уражені бульби згнивають і виділяють неприємний запах.

Щоб запобігти розповсюдженню бурої гнилі, необхідно:

- не висаджувати картоплю на заражених ґрунтах;

- висаджувати здоровий посадковий матеріал;

- обробляти бульби перед садінням бактеріальними;

- насіннєві бульби восени озеленити;

- дотримуватись сівозміни;

- викопувати повністю стиглу картоплю, просушувати її;

- вирощувати стійкі сорти.

Кращі попередники під культуру – пшениця, багаторічні трави, зернобобові, буряк. Не варто саджати картоплю на ділянках, де росли капуста, морква, томати, цибуля. Викопану картоплю рекомендується просушувати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь