Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: компенсацію можна отримати через Дію

Дата: 28.02.2024 12:21

Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, тепер можуть подавати заяву на отримання відповідної компенсації від держави через портал Дія.

Щоб отримати таку компенсацію, роботодавцю необхідно:

• авторизуватися на порталі «Дія» за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, якщо воно позитивне - кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Зверніть увагу. Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Ця норма діє з кінця серпня 2023 року, коли набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р., № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».

Компенсація надається, зокрема, за придбання меблів та фурнітури для робочих місць; комп’ютерів та оргтехніки; програмного забезпечення; поручнів та брусів; машин для виробництва та оброблення комерційних товарів; допоміжних засобів для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях; допоміжних засобів для відтворення звуків, для малювання і письма тощо.
Роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з 1 групою інвалідності - до 106,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат), з 2 групою інвалідності - до 71 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Також роботодавець може отримати компенсацію через подання заяви до Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості в паперовій або електронній формі.Фото без опису