Євроінтеграція: запровадження системи TRACES NT пришвидшить процедуру експорту продукції рослинного і тваринного походження

Дата: 02.02.2024 12:02

Фото без описуДержпродспоживслужба інформує, що з 15.01.2024 розпочато перехід на використання в Україні онлайн платформи Європейської комісії з сертифікації та підтримки експорту/імпорту/транзиту тварин, продукції тваринного та рослинного походження, харчових продуктів, кормів (TRACES NT) для сертифікації вантажів, впровадження якої значно спростить формальні процедури здійснення експорту та транзиту харчових продуктів на територію Європейського Союзу при перетині державного кордону.

Застосування платформи TRACES NT — результат тривалої співпраці Держпродспоживслужби та Генерального директорату Європейської комісії з питань охорони здоровʼя та безпечності харчових продуктів, її впровадження є важливим кроком в адаптації законодавства України та механізмів його реалізації до європейського законодавства.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи. Форми за посиланням: dpss.gov.ua