Теоретичний та практичний іспити в сервісному центрі МВС
Відповідно до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 7 грудня 2009 № 515:
1) особі для складання теоретичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом року з дня видачі їй свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки. У разі якщо особа не склала іспит, наступний призначається не раніше ніж через 10 календарних днів, що обраховуються, починаючи з наступного дня після складання теоретичного іспиту.
2) особі для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з дня видачі їй свідоцтва про закінчення практичної підготовки. У разі якщо особа не склала практичний іспит, наступний призначається не раніше ніж через 10 календарних днів, що обраховуються, починаючи з наступного дня після складання практичного іспиту.
Практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії:
- допустив більше трьох типових помилок;
- створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно-небезпечній ситуації або ДТП;
- відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно-небезпечної ситуації або ДТП.
Під час складання теоретичного та практичного іспитів використовуються крім фото-, відео-, і аудіотехніка.
Слід зазначити, що практичний іспит в сервісному центрі - це другий за рахунком іспит, який складають кандидати у водії. Він є завершенням практичного курсу підготовки в автошколі.
Дозволяється складати практичний іспит у будь-якому зручному сервісному центрі МВС. Більше немає вимоги, що особа має складати практичний іспит там же, де успішно склала теоретичний, як це було раніше.
Лише після успішного складання практичного іспиту у територіальному сервісному центрі, видається водійське посвідчення. Якщо особа вперше отримує водійські права, то вони є тимчасовими і видаються на 2 роки. По завершенню терміну дії тимчасових водійських прав здійснюється їх обмін на постійні, без жодних іспитів.
Проте, якщо протягом дії тимчасового посвідчення буде зафіксовано більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, доведеться пройти навчання ще раз з самого початку.
Територіальний сервісний центр № 5143
РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області