Дата: 22.09.2023 15:20

Фото без описуВакцинокеровані захворювання — це інфекційні захворювання, спричинені вірусами або бактеріями, яким можна запобігти за допомогою вакцинації.

Подібні захворювання можуть призвести до госпіталізації, а в тяжких випадках до смерті хворого. Сучасним найкращим захистом від інферкційних хвороб є вакцини, завдяки яким можна запобігти:  кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, кору, епідемічному паротиту, гепатиту B, А, гемофільній інфекції, пневмококовій інфекції, менінгококовій інфекції, ротавірусній інфекції, вітряній віспі, папіломавірусній інфекції та іншим інфекційним захворюванням.

Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї. Відмова від отримання щеплення проти тих чи інших інфекцій, значно підвищує ризик їх розповсюдження, та, відповідно, наражає на небезпеку особу, яка відмовилася від вакцинації.

На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом. У разі зниження популяційного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких здійснюють вакцинацію, зростає.

За додатковою інформацією щодо імунізації перегляньте сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України