Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 24.07.2023 14:28

30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Він був заснований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй. У 2022 році багатьом українцям через повномасштабне вторгнення рф довелося покинути рідні домівки і виїхати за кордон. Для торгівлі людьми не існує державних кордонів чи вікових обмежень. Потрапити в сучасне рабство може будь-хто, не залежно від  рівня освіти чи соціального статусу.

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років (стаття 149 ККУ).

Щоб не стати жертвою торгівлі людьми в інших країнах, ознайомтесь з правилами безпеки після перетину державного кордону.