Мінагрополітики закликає товаровиробників актуалізувати дані щодо кількості наявного поголів'я с/г тварин

Дата: 14.02.2023 13:59

За даними Єдиного державного реєстру тварин на початок 2023 року, в Україні міститься інформація щодо ідентифікованих та зареєстрованих тварин:

Великої рогатої худоби – 1 975 890 голів (найбільше у Вінницькій обл. – 154563, Полтавській обл. – 151894 і Черкаській обл. – 130052).

Овець – 327 260 голів (найбільше в Одеській обл. – 101195, Хмельницькій обл. – 32632 і Закарпатській обл. – 34749).

Свиней – 130 884 голів (найбільше в Сумській обл. – 15800, Львівській обл.– 13165, Полтавській обл. – 12898).

Кіз – 41 663 голів (найбільше в Одеській обл. – 7551, Київській обл. – 7062, Львівській обл. – 3788).

Коней – 18 176 голів (найбільше в Київській обл. – 3913, Харківській обл. – 1740, Одеській обл. – 1154).

Водночас за розрахунками Міністерства аграрної політики та продовольства Україна поголів'я сільськогосподарських тварин у с/г підприємствах та господарствах населення станом на 1.01.2023 року:

- Великої рогатої худоби – 2 432 700 голів;                                                                                   - Овець та кіз – 965 200 голів;                                                                                                                 - Свиней – 5 028 400 голів.

Звертаємо увагу всіх товаровиробників щодо необхідності актуалізувати дані щодо кількості наявного поголів'я та тих, які вибули зі стада з тих чи інших причин.

Єдиний державний реєстр тварин – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов'язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:

- розведення та утримання тварин;                                                                                                                    - забою та утилізації тварин;                                                                                                               - продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

Адміністратором Реєстру тварин є Держпродспоживслужба. Комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин виконує державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», що належить до сфери управління Держпродспоживслужби. Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство в Реєстрі тварин суб'єктам господарювання потрібно звертатися за місцем реєстрації:

фізичним особам – в державну установу ветеринарної медицини: тел. 0962560606

юридичним особамфілії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин»: тел. 0672387351