Уряд надає гранти на створення власного бізнесу
Постановою КМУ від 21.06.2022 р. № 738 затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 грн та не перевищує:
- 150 000 грн — у разі зобов'язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;
- 250 000 грн — у разі зобов'язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.
Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат, як:
1. придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
2. закупівля сировини та матеріалів (деталі зазначаються отримувачем у бізнес-плані);
3. орендна плата за нежитлове приміщення (якщо така орендна плата становить не більше 25 % розміру мікрогранту);
4. лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування).
Зазначимо, що право на отримання мікрогранту мають фізична особа – підприємець або юридична особа, які є суб’єктами мікропідприємництва чи малого підприємництва (у значенні, наведеному в ст. 55 Господарського кодексу України, крім субєктів господарювання державного та комунального секторів економіки), а також отримувачем може бути фізична особа, яка має намір розпочати підприємницьку діяльність і бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою – підприємцем або створити юридичну особу у випадку отримання позитивного рішення про надання мікрогранту.
Термін використання гранту: 3 роки. Повернення відбувається шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих осіб. В іншому випадку заявник повинен повернути різницю або всю суму разом.
Усі бажаючі мають підготувати бізнес-план та разом із заявою подати через Портал Дія. АТ «Ощадбанк» здійснює оцінювання бізнес-плану та ділової репутації заявника. Рішення про надання гранту приймається Державною службою зайнятості.
Рішення щодо надання мікрогрантів приймає Державний центр зайнятості після проведення співбесіди з заявником.
Після перевірки на відповідність вимогам та погодження проєкту грантові кошти будуть переказані на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.
За більш детальною інформацією звертайтеся до Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Миколаївська, 12, 67701. Телефон для довідок (04849)3-58-61