ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Дата: 16.06.2022 09:55

Наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 оновлено форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Відтепер роботодавець, повідомляючи про наявність потреби у кадрах, зазначатиме спосіб укомплектування вакансій - за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.

Також розширено додаток до форми згаданого звіту,  наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії.

Подавати форму № 3-ПН потрібно буде не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Розширено способи подання форми звіту:

- традиційно - в паперовій (із засвідченням підписом)

- або в електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Якщо роботодавець обере електронну форму без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, необхідно буде надати підтвердження в паперовій формі (із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним особи) упродовж п’яти робочих днів з дня подання електронної форми № 3-ПН до відповідного центру зайнятості.

Нагадуємо, роботодавець має визначити вид форми 3-ПН - первинна або уточнювальна. Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу, уточнювальну - коли є необхідність замінити первинну чи з’явилися уточнення характеристик вакансії.

Наказ набуде чинності через місяць з дня офіційної публікації, з 7 липня 2022 року. З цієї ж дати втратить чинність наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316, який затверджував попередню версію форми.