До уваги сільгоспвиробників!

Дата: 10.06.2022 13:49

Фото без описуПосіви соняшнику переважно по краю поля заселяють і пошкоджують геліхризові попелиці. Шкідник харчується на нижній стороні листя по жилках, утворюючи великі колонії. Листки деформуються, скручуються, засихають, знижується продуктивність культури.  ЕПШ попелиць – 20% заселених рослин із 100 оглянутих. На попелицях паразитують личинки та імаго семикрапкового  сонечка, які є природними ентомофагами.

На  рослинах соняшнику триває живлення різних видів довгоносиків (ПСД, зелений листковий). Iмаго довгоносиків живляться надземною масою, роблять отвори в листках, личинки пошкоджують  корiнці культури. ЕПШ – 2 і більше довгоносиків на кв.м.

Фото без опису На посівах соняшнику спостерігається літ та відмічено відродження гусениць бавовникової совки І покоління. Віковий стан гусениць: І вік-95%, ІІ-5%. На соняшнику гусениці бавовняної совки живляться як на листі (скелетуючи їх), так і на кошиках. Окрім прямих втрат, пошкодження гусеницями в подальшому часто призводять до ураження кошиків з насінням грибними патогенами, що спричиняють розвиток «гнилей», й в результаті – різке погіршення товарних якостей нового урожаю. ЕПШ листогризучих совок впродовж вегетації 5-10 гусениць/кв.м.

На посівах кукурудзи виявлено пошкодження смугастою хлібною блішкою  та заселення рослин злаковими попелицями. Відмічено початок  льоту стеблового (кукурудзяного) метелика.

Фото без опису   На багаторічних травах і неорних землях відмічається літ та відродження гусениць лучного метелика (віковий стан: І вік-90%, ІІ-10%),  а також заселення посівів та неугідь личинками саранових (І вік - 88%, ІІ - 10%, ІІІ-2%). ЕПШ 2-5 екз. на кв.м італійського пруса, нестадних кобилок 5-10 екз. на кв.м. При перевищені порогу посіви та інші угіддя захищають дозволенними препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів  дозволених до використання в Україні». Обробки проводять вранці та ввечері, коли комахи знаходяться на рослинах. Основну масу личинок саранових слід ліквідувати у ІІІ-ІV віці. до окрилення саранчуків.

Всі роботи по обмеженню чисельності шкідливих організмів необхідно проводити при перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ), суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами та лише дозволеними  препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів  дозволених до використання в Україні» та «Доповнень до Переліку». До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише ті особи, які пройшли навчання та мають Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.