A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

ОБЕРЕЖНО! АМБРОЗІЯ! Що робити алергікам та як боротися із небезпечним бур'яном

Дата: 26.04.2022 15:45
Кількість переглядів: 374

Шабівська сільська рада звертає увагу керівників сільськогосподарських підприємств, землекористувачів, жителів громади про необхідність проведення заходів щодо знищення амброзії полинолистої, своєчасного видалення її на територіях, прилеглих до сільгоспугідь, на присадибних ділянках. Амброзія полинолиста – злісний карантинний бур’ян, який завдає значної шкоди сільському господарству. 

Розвиваючи потужну кореневу систему та велику надземну вегетативну масу, цей бур’ян дуже легко і швидко заселяє сільськогосподарські угіддя та пустирі, витісняючи інші види рослин. Найчастіше від нього потерпають ярі зернові й просапні культури. 

Так наприклад, 3-5 рослин амброзії на 1 м2 в посівах просапних культур знижує їх врожайність майже на 40 %. Крім того, вона містить ряд гірких речовин, які погіршують смакові якості молока і молочних продуктів при поїданні її коровами. Також це вкрай небезпечна рослина, яка спричиняє тяжкі алергічні захворювання. 

Чому шкідливо для здоров’я?

Пилок цього бур'яну вважається найбільш агресивним алергеном. Симптоми, які може викликати амброзія - задуха, ускладнене дихання, кашель, нежить, сльозливість, висипання на шкірі та інші симптоми алергії. У рідкісних випадках, потрапляючи в організм, пилок амброзії може провокувати нетипові симптоми: головний біль, втрату смаку та нюху, пригніченість або підвищену дратівливість, депресивний стан та погіршення сну.

Як зменшити ймовірність контакту з пилком амброзії?

Не виходьте в ранкові години на вулицю, особливо в період з 5 до 12 години, саме в цей час припадає пік викиду пилку

Намагайтеся закривати вікна в приміщенні, особливо вночі та вранці, також закривайте вікна в автомобілі

Повернувшись додому з вулиці, обов'язково вимийте руки та промийте ніс сольовим розчином

Але найголовніше - знищувати цей бур'ян до періоду цвітіння

Хочете не мати проблем з амброзією - виривайте рослини з корінням до цвітіння. При вириванні та скошуванні амброзії обов'язково захистіть обличчя і тіло – одягніть одяг з довгими рукавами, щільні рукавички, закрите взуття. Після цвітіння, якщо не встигли знищити рослину, обов'язково спаліть її. Повторне скошування треба повторити через три тижні.

Знищивши рослини до цвітіння і формування насіння, Ви збережете здоров’я своє і Ваших близьких, а також істотно зменшите ареал поширення цього шкодочинного бур’яну!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора