Повідомлення про намір здійснити коригування діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення

Дата: 15.02.2022 11:39

Фото без описуВУЖКГ с.Шабо повідомляє про намір здійснити коригування діючих тарифів на послуги з централізоване водопостачання та централізованого водовідведення.

Відповідно до п.7 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на формування житлово-комунальних послуг» від 1 червня 2011 року № 869 , проводиться перерахунок тарифів шляхом  коригування лише тих складових частин структури тарифів за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення.

Діючі тарифи для всіх категорій споживачів встановлені підприємству ВУЖКГ рішенням виконавчого комітету Шабівської сільскої ради № 77/2021 від 19.07. 2021 року, наступні:

– централізоване водопостачання: населення                    24,21 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

бюджетні установи           27,84 грн. за 1м.куб.з ПДВ;

інші споживачі                     29,06 грн. за 1м.куб.з ПДВ.

– централізоване водовідведення :населення                       49,47 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

бюджетні установи           54,62 грн. за 1м.куб.з ПДВ;

інші споживачі                      56,38 грн. за 1м.куб.з ПДВ .

Тарифи встановлені з можливістю їх коригування протягом строку дії у відповідності та врахування вимог, визначених  Порядком формування тарифів.

Основними чинниками зростання собівартості послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є:

— збільшення вартості електроенергії;

— збільшення заробітної плати та єдиного соціального  внеску .

У зв’язку з тим , що ціна на електричну енергію стрімко зростає,  а також зросла мінімальна заробітна плата,  ми вимушені коригувати діючі тарифи. Коригування діючих тарифів проводиться тільки по складових витрат на електроенергію та заробітну плату, обсяги інших витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності залишилися без змін.

У діючих тарифах розрахунки витрат по статті «Витрати на електроенергію» у складі прямих витрат вартість електроенергії становить  2,91грн./кВт. год  (без ПДВ), з 1 січня 2022 року –  5,58   грн./кВт. год  (без ПДВ).

Індекс зміни розміру вартості електроенергії  5,58 /2,91 = 1,9175

Індекс  зміни  заробітної плати  6500/6000 = 1,0833

Згідно  Держбюджету на 2022 рік мінімальна заробітна плата становить  6500 грн.

Згідно поданих розрахунків, відкориговані тарифи на централізоване водопостачання  для населення  зростуть на  7,62   грн та на водовідведення  зростуть на  7,52  грн.,

– централізоване водопостачання  населення                       31,83 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

бюджетні установи             35,53 грн. за 1м.куб.з ПДВ;

інші споживачі                        36,76 грн. за 1м.куб.з ПДВ.

– централізоване водовідведення   населення                           56,99 грн. за 1 м. куб. з ПДВ;

бюджетні установи                62,40 грн. за 1м.куб.з ПДВ;

інші споживачі                          64,20 грн. за 1м.куб.з ПДВ.

Пропозиції та зауваження щодо  скоригованих тарифів  на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення приймаються протягом 7 календарних днів з дня  публікації цього повідомлення на офіційному сайті Шабівської ОТГ, на електрону адресу ВУЖКГ sabopugkh@ukr.net   або  с.Шабо вул.Центральна, 65а.

Адміністрація ВУЖКГ.