ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА РОЗРОБЛЕННЯ ОФІЦІЙНОЇ СИМВОЛІКИ ШАБІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Дата: 30.09.2021 16:09

З метою збереження історичної та культурної спадщини, формування у мешканців громади почуття патріотизму, поваги, любові до рідного краю та національної свідомості, вшанування народних традицій, Шабівська сільська територіальна громада оголошує конкурс на розроблення офіційної символіки – герба і прапора, тексту та музики гімну Шабівської сільської територіальної громади.

До участі у конкурсі запрошуються мешканці Шабівської територіальної громади.

Учасники можуть подати як одну, так і декілька конкурсних робіт у різних номінаціях.

Вимоги до ескізу герба, прапора, тексту та музики гімну Шабівської територіальної громади:

- ескіз герба територіальної громади повинен бути виконаний на аркуші паперу формату А-4. Робота має бути виконана в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, у тому числі і комп’ютерна графіка. Ескіз герба повинен відображати характерні особливості сіл, що входять до складу Шабівської територіальної громади, містити малюнки або знаки, що здатні передати унікальність та ідентифікувати Шабівську територіальну  громаду серед інших територіальних громад. Повторення характерних для гербів інших територіальних громад символів і знаків, не допускається;

- ескіз прапора Шабівської територіальної громади повинен бути виконаний на аркуші паперу формату А-4. Робота має бути здійснена в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, у тому числі і комп’ютерна графіка. На ескізі прапора має бути розміщений герб або його елементи, інші символи. Співвідношення сторін прапора має становити 2:3.

- текст гімну має бути написаний українською мовою. Стиль і лексика тексту повинні відповідати загальновизнаним етично-моральним нормам. Запропонований текст повинен мати високий поетичний рівень, містити ознаки ліричного твору (ритм, рима, благозвучність та ін). Текст гімну має бути покладений на музику та поданий у вигляді нотного запису. Текст і музика гімну територіальної громади повинні відображати історичну і культурну спадщину, звичаї і традиції громади, прагнення його мешканців жити в незалежній Українській державі. Текст і музика мають бути авторськими та не містити плагіату.

На конкурс зі створення ескізу герба і прапора Шабівської територіальної громади учасник подає (надсилає) такі документи:

- заявку на участь у конкурсі;

- кольорове зображення герба  територіальної громади (на аркуші паперу формату А-4 та    в електронному вигляді у форматі jpg, png або gif з розширенням не менше 600 dpi);

- короткий опис герба із зазначенням значення зображених елементів, символів (на аркуші паперу формату А-4 та в електронному вигляді у форматі doc, docx);

- кольорове зображення прапора територіальної громади (на аркуші паперу формату А4 та в електронному вигляді у форматі jpg, png або gif з розширенням не менше 600 dpi);

- короткий опис прапора із зазначенням значення його кольорової гамми та зображених на ньому елементів і символів (на аркуші паперу формату А-4 та в електронному вигляді у форматі doc, docx).

На конкурс з написання тексту та музики гімну територіальної громади учасник подає (надсилає) наступні документи:

- заявку на участь у конкурсі;

- текст гімну (на аркуші паперу формату А4 або в електронному вигляді);

- ноти (мелодію) гімну (на нотному аркуші);

- за бажанням – аудіофайл гімну (в електронному вигляді або на CDR диску ).

З метою виготовлення ескізного проєкту герба і прапора учасник конкурсу повинен:

1) виявити, вивчити і встановити зміст і причини виникнення всіх давніх знаків, що використовувалися територіальною громадою;

2) у випадку використання у давньому гербі символів, поширених в інших знаках, доповнити його додатковими геральдичними фігурами, які вказували би на приналежність нового герба конкретному селу територіальної громади;

3) у разі вживання у давньому гербі елементів, не придатних для використання у сучасних умовах, та у разі відсутності будь-яких даних про давні герби  розробляються нові знаки. При створенні знаків велике значення має використання сюжетів легенд, пов’язаних із виникненням та розвитком  сіл громади, розкриття змісту назви поселень, відображення якихось специфічних місцевих особливостей.

Конкурсні роботи надсилаються поштою або подаються безпосередньо до Шабівської сільської ради  за адресою: вул. Центральна, 63, с. Шабо, Білгород-Дністровський район, Одеська область, 67770

Подача заявок на участь у конкурсі та конкурсних робіт – з 01 жовтня 2021 до 01 листопада 2021 року.