Щодо проведення автоматичного перерахунку працюючим пенсіонерам з 01.04.2021р.

Дата: 19.05.2021 10:32

Згідно із Законом України від 19.09.2019 № 115-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”, який набрав чинності 01.01.2021, звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, подається у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.12.2020 за № 1304/35587, внесено зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Порядок).

Відповідно до розділу ІІ Порядку податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Податковий розрахунок за I квартал 2021 року  подано у період з 01 квітня по 10 травня 2021 року.

Враховуючи викладене, Пенсійний фонд України повідомляє щодо проведення в червні 2021 року відповідного перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам з 01.04.2021 після надходження звітів страхувальників за перший квартал 2021 року, без додаткового звернення пенсіонерів.

Начальник відділу обслуговування громадян №4

Гульнур Ядвіга