A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

ОБЄДНАНИЙ ЗВІТ З ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Заповненння таблиць з ЄСВ

Дата: 29.03.2021 20:12
Кількість переглядів: 7276

Податковий розрахунок

У вступній частині ви знайдете знайомі до болю комірки, в яких потрібно буде зазначити «паспортні» дані роботодавця та дані щодо чисельності застрахованих осіб в розрізі місяців звітного кварталу.

Таблична частина звіту складається з трьох розділів. Проте звичайні роботодавці заповнюватимуть лише розділ І «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу». Рядки цього розділу запозичили з таблиці 1 Звіту з ЄСВ. Тож їх заповнення не повинно викликати запитань. Тим паче, що дані в рядках розділу І Податкового розрахунку формуються на підставі даних додатка 1 до нього. Причому не загальними сумами за квартал, а з розбиттям за місяцями звітного кварталу.

 

Додаток 1

Додаток 1 (Д1) до Податкового розрахунку — це практично брат-близнюк таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Якщо говорити про таблиці, то вони відрізняються лише однією графою: у Д1 додано графу «25. Ознака 0,1»

Це пов’язано зі зміною порядку виправлення помилок у ЄСВ. Його постаралися уніфікувати, зробивши виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ однаковим, а саме таким, як є сьогодні у формі № 1ДФ.

Тобто система, за якої кожен наступний Звіт з ЄСВ затирав попередній, більше не буде працювати. Буде, як зараз у формі № 1ДФ

Розрахунок з типом «звітний» навіки цементується в системі. Він залишатиметься чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період.

Тож якщо вам потрібно виправити допущені помилки чи неточності до закінчення строку подання звітності, то потрібно буде подати Д1 з типом «Звітний новий» і тільки за рядками, які виправляються, додаються, вилучаються.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданого (прийнятого) Д1, потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 25 указати «1» — на виключення рядка. Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи та у графі 25 указати «0» — на введення рядка.

Аналогічно дієте у разі виправлення несумових помилок через додаток з типом «Уточнюючий». А ось сумові помилки в Д1 через уточненку виправлятимемо за старою процедурою через коди типу нарахувань 2 — збільшення бази та 3 — зменшення бази нарахування ЄСВ. Ознаки 0 та 1 не використовуватимемо.

Та повернемося до самого додатка. Його формуватимемо не за квартал, а за кожен місяць звітного кварталу. Тобто Податковий розрахунок за 1 квартал у вас міститиме Д1 за січень, Д1 за лютий та Д1 за березень.

З хорошого: коди категорій застрахованих осіб не змінилися. Тобто, наприклад, зарплату, як і сьогодні, відображатимемо з кодом 1, зарплату осіб з інвалідністю — з кодом 2.

Додано також нові коди. Але для звичайних роботодавців згодиться лише один, а саме код категорії застрахованих осіб — 69. Під цим кодом відображатимемо дохід, що виплачуватиметься учням професійно-технічних навчальних закладів під час проходження ними виробничого навчання та виробничої практики.

Додаток 5

Додаток 5 (Д5) до Податкового розрахунку свої графи позичив у таблиці 5 Звіту з ЄСВ. Проте без перероблення тут не обійшлося. Тож аналізуємо, що ми отримали в результаті.

Як і раніше таблицю 5 Звіту з ЄСВ, Д5 формуватимемо, якщо протягом звітного кварталу відбулися такі події:

— із застрахованою особою був укладений або розірваний трудовий договір або цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг);

— застрахованій особі надана або в неї закінчилася відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років або відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років;

— працівник був переведений на іншу посаду (роботу) в того ж роботодавця.

Крім того, додані нові підстави для подання Д5, а саме працівника було:

— призначено на нову посаду;

— переміщено з одного структурного підрозділу до іншого у того ж страхувальника-роботодавця.

Якщо підстав для формування додатка 5 не було, то пусту таблицю до об’єднаного звіту не включаємо.

Переходимо до граф Д5. Чим він відрізняється від таблиці 5 Звіту з ЄСВ? Що змінилося?

Прибрали графу з кодом загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів («код ЗКППТР»). Тож вказуватимемо лише код класифікатора професій.

З’явилася нова графа 11 — внутрішній сумісник. Якщо приймаємо працівника на роботу за сумісництвом і це внутрішнє сумісництво, в графі 11 проставлятимемо 1. Якщо сумісництво зовнішнє — 0.

Ще одна нова графа 12. Якщо відображаємо інформацію про переведення чи переміщення працівника в рамках одного підприємства чи ФОП, то в графі 12 ставимо позначку 1.

Ну і додалася графа 20 «Ознака 0, 1». Як уже було зазначено, це пов’язано з новими правилами виправлення помилок.

Додаток 6

Додаток 6 (Д6) до Податкового розрахунку формуватимуть страхувальники, що мають робочі місця, робота на яких зараховується в спеціальний стаж. Таблиця цього додатка — копія таблиці 7 Звіту з ЄСВ. Єдине — додано графу для виправлення показників. Це графа 17 «Ознака 0, 1».

Додаток 6 також формуватимемо за кожен місяць звітного кварталу.

висновки

  • Податковий розрахунок має 6 додатків. Проте звичайні роботодавці матимуть справу лише з 4 із них.
  • Прототипами додатків Д1, Д5 та Д6 послужили таблиці 6, 5 та 7 Звіту з ЄСВ відповідно. Додаток 4ДФ — це модернізована форма № 1ДФ.
  • Звітний період, за який подається Податковий розрахунок, — податковий квартал. Але у разі необхідності (вихід на пенсію, отримання виплат із соцфондів) на працівника подаватиметься довідковий Податковий розрахунок.

 

Заступник начальника відділу

ведення карток реєстру застрахованих осіб №1

управління інформаційних систем та електронних

реєстрів головного управління ПФУ в Одеській області

Лариса МАРУНЧЕНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь