День українського кіно
Щорічно з 1996 року, у кожну другу суботу вересня, відзначають День українського кіно.
15 вересня 2020 року старший інспектор Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Олена Кузнєцова ознайомила засуджених осіб, міра покарання яких не пов’язана із позбавленням волі, з історією зародження українського кіно та його розвитком.
Фактично розвиток українського кіно розпочався ще у 1893 році, коли інженер Йосип Тимченко за два роки до братів Люм'єр розробив апарат «кінескоп» придатний для кінознімання та кінопроекції. А у 1896 році у Харкові, фотограф Альфред Федецький зняв кілька короткометражних документальних сюжетів і влаштував перший публічний кіносеанс у Російській імперії.
70 років своєї історії українське кіно було частиною радянського. Українські режисери-новатори Олександр Довженко, Петро Чардинін, Іван Кавалерідзе, Микола Шпиковський, Марк Донськой, Леонід Луков, Сергій Параджанов, Леонід Осика, Микола Мащенко, Леонід Биков, Кіра Муратова, Фєлікс Соболєв та ін., здобули українському кіно світову славу.
Також, клієнти пробації мали змогу переглянути фрагменти самих відомих фільмів, які були відзняті у Аккерманській фортеці, а саме: «Три мушкитера», «Капитан Немо», «Отелло», «Адмирал Ушаков», «Мексиканец».
Українське кіно – унікальне. Воно виросло на родючій землі нашої Батьківщини, вижило в умовах тотальних репресій, і спромоглося попри усі перепони зберегти національний колорит.
Тетяна Тараненко,
Білгород-Дністровський міськрайонний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
в Одеській області