Відсьогодні Одеська область поділена на чотири карантинні зони. Що це означає для мешканців Одещини?

Дата: 18.08.2020 11:18

Фото без описуЦентральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони. Ці зони закріплюються на два тижні. Такий адаптивний карантин допоможе ефективно та адекватно протидіяти поширенню коронавірусної інфекції.

• До зеленої зони потрапили райони: Ренійський, Ізмаїльський, Кілійський, Татарбунарський, Тарутинський, Білгород-Дністровський, Роздільнянський, Іванівський, Великомихайлівський, Ширяївський, Захарівський, Окнянський, Любашівський, Балтський, Подільський та Кодимський.

В цих районах епідемічна ситуація стабільна. Заклади та установи працюють майже без обмежень, але всі мають суворо дотримуватися санітарних правил. Обов’язковим залишається носіння масок та соціальна дистанція.

• До жовтої зони потрапили: Одеса, Ізмаїл, Теплодар, Біляївський, Овідіопольський, Лиманський Арцизький, Болградський, Ананьївський, Березівський та Саратський райони.

У цій зоні забороняється відвідування установ соціального захисту для людей похилого віку, які знаходяться у зони ризику та діяльність хостелів.

• До помаранчевої зони потрапили Миколаївський та Саратський райони. Разом з обмеженнями жовтої зони забороняється:

— діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
— діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

— планові госпіталізації в лікарнях;
— спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
— прийом нових змін у дитячі табори;
— обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

• До червоної зони потрапило місто Біляївка. Разом із попередніми обмеженнями забороняється:

— робота громадського транспорту;
— відвідування закладів освіти;
— діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Всі розрахунки та визначення зон здійснюються в автоматичному режимі, людський фактор тут відсутній.

31-го серпня буде переглянуто межі карантинних зон.
Тут уже чимало залежить від поведінки місцевих жителів.
Якщо населення буде суворо дотримуватися карантину та завдяки цьому епідемічний рівень стабілізується — обмеження будуть пом’якшені.

Інформацію взято зі сторінки голови Одеської обласної державної адміністрації у Facebook.