Визначено стратегію реалізації Програми EGAP в Шабівській громаді

Дата: 25.06.2020 21:17

Фото без опису24 червня 2020 року в режимі відео-конференції пройшло робоче засідання представників Шабівської ОТГ та координаторів Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка впроваджується за підтримки Швейцарії та надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Результатом онлайн-зустрічі стало визначення стратегії реалізації Програми EGAP в Шабівській громаді Одеської області.

Від громади в засіданні взяли участь сільський голова В. Древаль, керуючий справами В. Черватюк, начальник відділу «ЦНАП» О. Тарута, начальник відділу земельний відносин Є. Варлан та спеціаліст з програмного забезпечення А. Матвєєнко. Від Програми EGAP – національний координатор впровадження інструментів е-урядування в регіонах С. Гунько, координатор з навчання В. Чечоткіна, регіональний координатор в Одеської області І. Копиченко та регіональний координатор Волинської області О. Киричук. До наради доєдналися експерт по роботі з ЦНАП Л. Карпьяк та фасилітатор Т. Горобець.

За підсумками роботи були визначені необхідні заходи та відповідальні виконавці стосовно наступних пунктів:

1. Сфера публічних послуг:

• Придбання та впровадження "мобільної валізи адміністратора ЦНАП" для віддаленого надання адміністративних послуг громадянам з обмеженими можливостями та малобільним групам населення;
  • Запровадження банківських терміналів для безготівкової сплати за надання адміністративної послуги за місцем її надання;
  • Надання тестової версії ПЗ "ВУЛИК" та попереднє навчання щодо його використання;
  • Запровадження електронних дошок та інформаційних терміналів для надання громадянам можливості отримати вичерпну інформацію щодо адміністративних послуг, що надаються в ЦНАП громади, у зручній формі та без необхідності відвідання головного відділення ЦНАП.

2. Комунікація та залучення громади:

• Впровадження чат-боту "SmartTownBot", що надає можливість оперативно та в зручній формі отримувати необхідну інформацію про свою громаду, державні установи, послуги, що надаються громаді та інформувати жителів громади про аварійні ситуації та події, що стосуються їх життя;
  • Запровадження інструменту е-демократії "Відкрите місто", що спрямоване на підвищення комунікації між громадянами та представниками органу місцевого самоврядування шляхом інформування мешканцями місцевої влади про актуальні проблеми благоустрою, житлово-комунальної сфери, інфраструктури тощо, для оперативного усунення цих проблем;
  • Запровадження сервісу е-демократії "Електронні петиції", який надає можливість мешканцям міст впливати на розвиток своїх громад через звернення до органів влади з петиціями;
  • Запровадження е-сервісу "Консультації з громадськістю", який надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиції мешканців щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проєктів документів перед їх розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини мешканців громади.

3. Підвищення спроможності муніципалітету:

• Впровадження сучасного програмного комплексу обліку, контролю та аналізу інформації органів місцевого самоврядування, що надає можливість:

- вести місцевий облік об'єктів господарського обліку в електронному виді

- контролювати надходження податків та орендної плати за користування кожним із типів об’єктів

- зберігати в електронному вигляді інформацію щодо реєстрації чи зняття з реєстрації громадян, обліку місця проживання і перебування фізичних осіб;

• Проведення аналізу необхідної ІТ-структури громади, що відповідає вимогам чинного законодавства України в сфері технічного захисту інформації та відповідає актуальним потребам та наявним ресурсам громади.

4. Підвищення цифрової грамотності:

• Запровадження системи обміну досвідом щодо цифрової трансформації з іншими сільськими ОТГ та навчання найкращим практикам запровадження сучасних ІТ-рішень в сфері е-урядування та е-демократії;
  • Підвищення рівня цифрової грамотності населення шляхом залучення експертів та розбудови осередків громадянської активності та центрів навчання цифровій грамотності.

Для практичного втілення погоджених заходів, до Шабівської громади запланований візит експертів Програми EGAP.

Нагадуємо, що Шабівська об’єднання територіальна громада є одним з переможців конкурсу у пілотних регіонах Програми EGAP.