Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Профілактика ацетонемічного синдрому у дітей

Дата: 24.12.2019 14:48
Кількість переглядів: 2256

Фото без описуНапередодні святкових днів,  коли всі бажають здивувати близьких новими кулінарними стравами,  актуальною залишається проблема травлення  у дітей,   тому що вони бажають спробувати  солодощі  та їжу  з дорослого столу.

Хотілось  би  нагадати,  що за останній час у дітей частіше почали діагностувати  ацетонемічний синдром.  Проте  не всі батьки знають,  що це таке та як з ним боротися,  що  може  призвести  до  загрозливих  станів  і госпіталізації  в  стаціонар.

Ацетонемічний синдром – це патологічний стан , пов'язаний з порушенням обмінних процесів в організмі,   яке зустрічається переважно у дітей до 12 років внаслідок незрілості ферментної системи їх травного тракту.  

Прояви цього захворювання такі:  повторні епізоди нудоти та блювання,  біль в області шлунка,  відмова дитини від їжі та пиття.   Малюк стає в’ялим, дратівливим,  відчувається запах «ацетону» з рота, можливий підйом температури тіла, поява ацетону в сечі.

Існує декілька причин розвитку такого стану :

 - порушення дієти ( довготривале голодування, переважання в раціоні білкової на жирної  їжі,  переїдання,  незвична їжа )   

-  ацетонемія  на фоні гострої респіраторної інфекції,  бронхіту, пневмонії, захворювання шлунково-кишкового тракту,  нирок,  при цукровому діабеті.

-  також розвитку синдрому може сприяти  перевтома,  сильний стрес, перезбудження.

Батькам важливо вчасно запідозрити розвиток  ацетонемічного  стану  у дитини  та надати першу допомогу  у  домашніх умовах. 

Тому надаю такі поради :

  1. Визначити наявність ацетону в сечі за допомогою тест-смужок, які можна придбати в  будь-якій аптеці.  Для цього потрібно змочити смужку  в ємкості з сечею та звірити результат зі  шкалою на упаковці.
  2. Якнайшвидше  почати  поїти  дитину  рідиною ( малими ковтками кожні 10- 15 хвилин).  Найбільше  підходить  для  цього  мінеральна  вода типу  Боржомі, Поляна Квасова,  РеО.  Кормити дитину не можна.
  3. Дати  сорбенти,  якщо вони  наявні   в вашій  домашній  аптечці   -     (смекта,  ентеросгель,  чорне або  біле вугілля )
  4. Обов’язково звернутися до Вашого сімейного лікаря для виключення інших захворювань,  які можуть проявлятися схожими симптомами,   та додаткового обстеження  і  лікування. 

Аналізуючи вищесказане,  хочу нагадати  батькам,  дідусям і бабусям, що  харчування  дитини – це ваша відповідальність! Слідкуйте за тим,  що , коли та скільки їдять Ваші діти, особливо у святкові дні.  Обмежуйте солодощі,  газовані напої,  жирні страви,  нові та незвичні овочі та фрукти. Дотримуючись усіх принципів профілактики ацетонемічного синдрому , ви зможете  із задоволенням  провести  зимові свята.

З найкращими побажаннями щастя, достатку,  миру, кохання та міцного здоров’я  Вам та Вашим близьким і дітям в наступному 2020 році!

 

З великою повагою,  Катаркова Вікторія Віталіївна,

лікар-педіатр  дитячого відділення

КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня»

24.12.19


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь