A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шабівська сільська рада
об'єднана територіальна громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам від насильства

Дата: 13.12.2019 11:06
Кількість переглядів: 356

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. До того ж, найпоширенішим і найбільш складним для протидіїє саме домашнє насильство.

12 грудня 2019 року психологом Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» пробації Оленою Чумак та начальником Білгород-Дністровського бюро правової допомоги Оленою Боян проведено зустріч із суб’єктами пробації на тему:«Правові засади запобігання домашньому насильству».

Під час свого виступу Олена Боян зауважила, що 07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Роз’яснила права постраждалих від домашнього насильства, порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди, порядок звернення до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника тощо. Зазначила, що особи, які постраждали від насильства, мають можливість отримати кваліфіковану допомогу і у разі необхідності адвоката за рахунок держави.

Олена Чумак нагадала присутнім про види та форми насильства, ознайомила з правовими нормами, що захищають права та повідомила контактні телефони гарячих ліній, за якими можуть звернутися постраждалі особи.

Учасники заходу дізнались, як вберегти себе та своїх близьких від загрози насильства та про наслідки, які можуть нести особи, які вчиняють такі дії.

 

Тетяна Тараненко,

Білгород-Дністровський міськрайонний відділ філії

Центру пробації в Одеській області

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора