Про заходи з недопущення занесення та профілактики сибірки тварин
Епізоотична ситуація щодо сибірки тварин в Україні складна, пов'язана з наявністю старих неблагополучних захоронень тварин, що створює постійну потенційну загрозу відносно появи хвороби серед тварин і людей.
Згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області в результаті досліджень Одеської державної регіональної лабораторії (експертиза від 02.10.2018р. №000323 п.м./18) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в с. Міняйлівка Саратського району зареєстровано захворювання на сибірку та с. Миколаївка-Новоросійська Саратського району зареєстровано захворювання (звіт від 13.10.2018р. № 000419 п.м./18).
Враховуючи вищевказане державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Білгород – Дністровській райдержадміністрації вирішила:
- Зобов’язати власників господарств, які утримують ВРХ, ДРХ, коней на території району, провести ідентифікацію для забезпечення обліку тварин;
- Заборонити відвідування господарств (ферм) з утриманням тварин стороннім особам, окрім персоналу;
- Заборонити відвідування господарств (ферм) з утриманням тварин стороннім особам, окрім персоналу;
- Забезпечити доступ представників держпродспоживслужби до тварин для здійснення клінічного огляду та проведення обов’язкової вакцинопрофілактики всього сприйнятливого поголів'я (ВРХ , ДРХ , коней) згідно планів протиепізоотичних заходів на 2018 – 2019 роки;
- Будь-яке переміщення тварин здійснювати за погодженням з управлінням Держпродспоживслужби в Білгород-Дністровському районі;
- Заборонити випасання сільськогосподарських тварин до проведення щеплень проти сибірки та 14 днів після ії проведення.
За більш детальнішою інформацією можна звернутися до Білгород-Дністровського районого управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області:
вул. Лиманська, 116, с. Бритівка, Білгород-Дністровського району, Одеська обл., 67775, тел. (04849) 46-351, 46-349 .