Лейкоз у великої рогатої худоби – що варто знати!

Лейкоз великої рогатої худоби – це хронічне інфекційне захворювання пухлинної природи, збудником якого є ретровірус. Його ознаками є неопластичне розростання клітин крові і тканин лімфи внаслідок неконтрольованого розмноження і ділення. У тваринному світі найчастіше зустрічається лейкоз крові у корів. Збудник хвороби належить до онкогенного типу, містить рибонуклеїнову кислоту. Лейкоз корів заразний для всіх представників цього виду, а також для дрібної рогатої худоби. Вражає як молодих особин, так і дорослих тварин усіх видів порід та селекцій. Як правило, до захворювання схильні найчастіше тварини віком від 3 до 7 років.

08:39 13.11.2023

Зустріч з експертами проекту SURGe (CLIR)

10 листопада 2023 року за участі  Шабівського сільського голови Павла ПАВЛЕНКА, заступника сільського голови Наталі ГРЕЧАНОВСЬКОЇ та керівників структурних підрозділів виконавчих органів, було проведено зустріч з експертами проекту SURGe (CLIR) “Інклюзивне відновлення за лідерства громад”, що фінансується Урядом Канади, з метою розбудови спроможності громади,  надання підтримки у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні.

14:20 10.11.2023

Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?"

В умовах тривалого стресу і дорослим, і дітям властиве когнітивне виснаження — стан «психічної втоми», коли розумової роботи і відповідальності забагато, а відпочинку, сну та можливості розслабитися бракує.

12:23 10.11.2023

Програма USAID АГРО надасть мінеральні добрива для 7000 українських агровиробників на весняну посівну 2024

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть 7 тисячам українських агровиробників мінеральні добрива для весняної посівної - 2024. Через Програму USAID АГРО українським агровиробникам передадуть загалом 14 тисяч тонн добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2 тонн мінерального добрива (карбамід) на господарство.

14:36 09.11.2023

Робочий візит т.в.о. начальника УСЗН до Шабівської сільської ради

7 листопада поточного року з робочим візитом Шабівську сільську раду відвідала т.в.о. начальника управління соціального захисту населення Тетяна ПОНОМАРЕНКО, яка відповідно до розпорядження голови Білгород-Дністровської районної військової адміністрації Василя САМОКИША є відповідальною за здійснення взаємодії з органами місцевого самоврядування Шабівської територіальної громади .

12:30 08.11.2023

ШКОЛА АКТИВНОЇ МОЛОДІ - 2023

Проєкт “Активна молодь – запорука розвитку громади” впроваджується Міжнародною громадською організацією «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» у рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

09:57 08.11.2023

З початку 2023 року суб’єкти господарювання Одеської області зареєстрували понад 12,6 тис програмних РРО

«Протягом січня – жовтня поточного року 9803 суб’єкти господарювання регіону зареєстрували в податковій службі Одещини 12632 програмних реєстраторів розрахункових операцій ПРРО», – повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

09:15 08.11.2023